Coaching



Túl sok a dráma körülötted, egyre csak több és több?

“El vagy akadva, mert van egy igen nagy problémád. Csakhogy a probléma nem az, hogy van egy problémád és a problémád mérete sem a probléma - a probléma az, hogy azt hiszed, hogy a probléma a probléma. Valójában a probléma az, hogy hiányzik a lendület, mert nem azt teszed, amit kellene - na látod, ez már egy igen nagy probléma!” (John C. Maxwell)

Mi köze a lendületnek a problémához, vagy a coachingnak a lendülethez? 

Egy vonat amikor 50km/h sebességgel száguld, átmegy egy betonfalon úgy, hogy darabokra zúzza azt; viszont ugyanaz a vonat álló helyzetből képtelen elindulni, ha csak egy faéket helyezünk a kereke elé. 

Érted már, miért fontos a lendület?

Most engedd meg kérlek, hogy kicsit feszegessem még ezt a “probléma” témát. 

Ha ennyire egyszerű a dolog és a lendület a megoldás, akkor miért nem vagyunk többen és gyakrabban lendületben? 

Talán azért, mert a lendülethez egy irányra kell összpontosítani indulásból sok energiát, aztán meg a mozgást fenn kell tartani - ugyanabba az irányba!

Az életben a legfontosabb eldönteni, hogy mi a legfontosabb. 

Köllő István vagyok, coach. Munkámból kifolyólag is érdekel, hogy miről témáznak az emberek. Általában nem a részletekre vagyok kíváncsi, hanem a fókuszra: olyanról beszélünk, amire ráhatással lehetünk, vagy csak drámázunk? Gyakran panaszkodunk és olyan dolgokról beszélünk, melyek nem a mi hatáskörünkbe tartoznak – a kormány, a polgármester, a szomszéd vagy világsztárok ügye-baja szívja le az energiánkat…

Baráti társaságban elvárt az együttérzés, ezért a barátok gyakran fel is szállnak velünk a dráma-vonatra. A barátaidtól az együttérzést kapod, támogatást abban, amit már csinálsz. Ha el vagy akadva, ez ritkán segít a megoldásban. 

Egy coach az érmének a másik oldalát is nyújtja: a kihívást, hogy váltsunk fókuszt, legyünk a megoldás része. 

Ha coachként dolgozok veled, akkor én feladatom, hogy az együttérzéssel egyidejűleg provokáljalak is, komfortzónán kívüli cselekvésre buzdítsalak. Ez növekedési fájdalmakkal járhat, de érted teszem és csakis a te beleegyezéseddel, ha eléggé fontosak a céljaid ahhoz, hogy elfogadd a kihívást, hogy kinyújtózz egészen a képességeid határáig és még azon is túl. 

Muszáj előre figyelmeztesselek: bár a személyes fejlődés nem kell, hogy bonyolult legyen, attól viszont helyenként nehéz és komoly munkával jár! De…,

“A munka nélküli siker titka még mindig titok” (Ivan Misner)

A coaching teljes mértékben rólad szól, az eredmény felelőssége is a tiéd kell, hogy legyen. Egy jó coach nem kímél meg ettől, de nem is hagy magadra a kihívásokkal.

Nem a történtek részleteiről faggatlak, mert nem újságíró vagyok; A történések okára, miértjére sem pazarlunk sok időt, mert a coaching nem terápia. 

Nem én adom meg A megoldást a kihívásra, mert egyfelől nem értek mindenhez és a coaching folyamatban nem is tanácsadóként vagyok jelen, másrészt nem is arra van szükséged. 

Ami a személyes fejlődéshez a legfontosabb, abban segítek: hogy tudatosabban vegyél részt a saját életedben! Kereteket és támpontokat, folyamatot adok ahhoz, hogy könnyebben és gyorsabban tudj dönteni; és provokálni foglak, hogy elhagyd azokat a szokásokat, amelyeket el szeretnél hagyni, és segítelek, hogy felvedd azokat, amelyeket rég fel szeretnél venni.

Kipróbálnád? Vagy talán még kérdéseid vannak?

Vendégem vagy egy első coaching alkalomra!

Kérek időpontot most!