Reziliencia tréning



Mi a reziliencia?

Reziliencia = lelki ellenállóképesség és rugalmasság, a krízisek és kihívások hatékony kezelésének és az azokkal való megbirkózásnak a képessége



A reziliencia több mint trendi kifejezés. Olyan kompetencia-csomag, ami segíthet a magas érzelmi stabilitás kialakításában, a változások, nehézségek kezelésében, sőt, még a kiégés leküzdésében is.

Nem egy állandó személyiségjegy, fejleszthető.

 

Miért hasznos a reziliencia szintünk fejlesztése?

A lelki ellenállóképességnek és rugalmasságnak köszönhetően:

  • mentális állóképességünk, stresszkezelési képességünk növekszik,
  • magabiztosabban reagálunk a kihívásokra,
  • higgadtabban, kiegyensúlyozottabban kezeljük a nehézségeket,
  • hatékonyabban oldjuk meg a legváratlanabb helyzeteket,
  • a tudatos működésmódnak, a munka-magánélet egyensúlynak köszönhetően megelőzhetővé válik a kiégés,
  • látásmódunk átalakul, a pozitív szemléletmódnak köszönhetően a változásra lehetőségként tekintünk,
  • rugalmasan kezeljük a változásokat mind a magánéletben, mind a munkahelyi környezetben.

Csak egy dolog állandó a világban és az életünkben és ez maga a változás. Nagyon felgyorsult a társadalomban a változás és ez folyamatos kihívásokkal szembesít bennünket, amelyek közepette nem egyszerű megőrizni a belső békénket, vigyázni az energiánkra, jól gazdálkodni vele.

“Bár egy szangvinikus alkat vagyok és mindig energiabomba voltam, átestem a ló túlsó oldalára. Ez pontosan azt jelenti, hogy nem tudtam elkerülni a kiégést, mert nem tudtam, hogy tudatosan kell gazdálkodni az energiánkkal, mert az nem állandó. Sőt, azt sem vettem komolyan, hogy másoktól segítséget kérni nem gyengeséget jelent. És kiégtem! Terápiás kezelésen kellett részt vennem – amit elsőre egyáltalán nem értékeltem – ahhoz, hogy el tudjak indulni a felépülés útján. Az első találkozón azt kérdezte tőlem a terapeuta: “Rozi, te mivel szoktál töltekezni?” Én meg csak néztem, és nem értettem a kérdést. Aztán rádöbbentem, hogy hosszú évek teltek el, és én egyáltalán nem töltekeztem tudatosan. Esetlegesek voltak a pihenéseim, de nem töltekeztem és még sok olyan tényezőt nem használtam ki, ami rezilienssé tehetett volna és átsegített volna a nehéz időszakokon.

Ma már tudom, hogy mi a reziliencia és hogyan fejleszthető. Ma már tudatosan törekszem arra, hogy másokat is segítsek mielőbb erre az útra térni.” Csáki Rozália

Mi a célja az egyéni vagy a csoportos foglalkozásnak, képzésnek?

Az egyéni és csoportos programokon a persolog Reziliencia modell segítségével, azaz egy tudományos alapokon nyugvó online kérdőív kitöltését követően kezedbe veheted a személyes reziliencia profilod. Tükörbe nézhetsz a reziliencia szemüvegén keresztül, hogy lásd, a 4 reziliencia területen belül, az ezekhez tartozó 10 tényező (képességek és meggyőződések) melyike, milyen fejlettségi szinten áll nálad jelenleg.

Majd gyakorlatok segítségével tehetsz te magad azért, hogy fejleszd ezeket.

A cél, hogy a folyamat végére a mindennapokban jól használható, saját eszközrendszered legyen, és kialakuljon személyes reziliencia stratégiád.

Ha mindez inspiráló számodra és szeretnéd tudni, hogy mennyire vagy jelenleg reziliens és miben, illetve hogyan fejlődhetsz e téren, akkor gyere el egy nyílt tréningre.



10.08.2024
8.30 - 16.00
Sepsiszentgyörgy

Csoportos reziliencia tréningek Sepsiszentgyörgy

10.25.2024
8:30 – 16:30
Marosvásárhely

Csoportos reziliencia tréningek Marosvásárhely

11.14.2024
8:30 – 16:30
Csíkszereda

Csoportos reziliencia tréningek Csíkszereda

11.20.2024
8.30 - 16.00
Székelyudvarhely

Csoportos reziliencia tréningek Székelyudvarhely